Skúška horských bicyklov za 1.000 dolárov - 2012 redux

Sme v roku dva z nášho testu horských bicyklov vo výške 1000 USD a blížime sa k záveru. Naše najlepšie horské bicykle pod 1000 dolárov boli hitom a stále zaťahujú záujem jazdcov, ktorí hľadajú najlepšie bicykle za túto cenu. Je to ťažká kategória, pretože medzi cykloturistikami, ktoré sú pripravené naraziť na trať, a tým, ktoré sa zameriavajú na ľudí, ktorí sa práve dabbili s m

2014 Downhill World Champs preview

Najlepšie zjazdy na svete sa tento víkend nasťahovali do Hafjell Bike Parku v Nórsku, aby bojovali za nepríjemné dúhové pruhy. Miesto konania môže mať "bicyklový park" vo svojom mene, ale nenechajte sa oklamať - Hafjell je tam s Méribelom a Mont-Sainte-Anne z hľadiska náročnosti a je viac než hodný toho, aby hostil najväčšiu preteky roka ,

2014 Svetový pohár v zjazde # 1: Nerobte ho návrat!

Sobotný pretek bol elektrickým štartom do sezóny Svetového pohára v roku 2014 a určite sa všetci dostali do úvahy o pretekoch. S rozhovorom o mimoriadnej úprave Pietermaritzburgovej dráhy boli jazdci prekvapení, keď zistili, že vrchol sekcie sa zmenil a stal sa oveľa technickejším. To bolo vďaka dizajnérovi kurzu Nigelovi Hicksovi, ktorý dúfal, že sa ubezpečí, že preteky na bicykli v roku 2014 nebudú.

2014 prehliadka Svetového pohára v zjazde # 1

Po dlhej zime je čas ísť pretekať znovu, tohtoročná sezóna Svetového pohára sa začína v Pietermaritzburg, Južná Afrika za dva dni. Trať sa objavila na okruhu Svetového pohára za posledných niekoľko rokov a vytvára obrovský rozdiel v názoroch vodičov. Chýbajú technické prvky a elevácie, ktoré niektorí cítia potrební pre preteky na úrovni Majstrovstiev sveta, namiesto toho predstavujú

2014 Svetový pohár v zjazde # 2: Athertonovia zdvojnásobia

Uvádzanie dažďa do dažďového pralesa V daždi je niečo zvláštne o závodoch na horských bicykloch. Zdá sa, že všetko sa mení. Niektorí jazdci narazia, niektorí majú šťastie a niektorí majú svoj život. Dážď je deň, ktorý si všimnete. Všetci v Austrálii očakávali suchý, rýchly a pomerne jednoduchý kurz, ale po hodine tréningu sa všetko zmenilo.

2014 prehliadka Svetového pohára v zjazde č

S Pietermaritzburg hotovým a popraskaným, svetový pohár série sa plaví do Cairns, Austrália. Naposledy najlepší svetový downhillers prišiel do Cairns bol v roku 1996 na majstrovstvách sveta. V tomto závode boli legendy ako John Tomac, Shaun Palmer, Nico Vouilloz a najznámejší pretekár všetkých z nich, Steve Peat.

2014 prehliadka Svetového pohára v zjazde # 3

Šesťtýždňová prestávka bola a odišla a my sme späť do šialenstva, ktoré je preteky Svetového pohára z kopca. Tento víkend vidí sériu presunu do Fort William v Škótskej vysočine, známej pre najväčší dav na okruhu a jeho brutálne dlhá a drsná trať. Vlani videl Athertons dvojitý pred domácim davom - môžu zopakovať svoj úspech?

2014 Svetový pohár v zjazde # 4: Bryceland to robí!

Tento víkend sa cirkus zjazdu na Svetovom pohári prešiel do Leogangu v Rakúsku. Trasa na bicykli bola zdokonalená niektorými novými skalnými úsekmi a počas dňa pretekov znamenalo vysoké rýchlosti a malé okraje. Tu sú moje hlavné body ... Deň krysy! Už dlho prišiel britský Josh Bryceland (Santa Cruz Syndicate), ale v nedeľu videl ten, ktorý nazývajú "Ratboy", ktorý konečne vyhrá prvý majs

2014 Svetový pohár v zjazde # 5: Ploché pedále vyhrá medaily

"Najviac vzrušujúca sezóna vôbec" pokračovala tento víkend v kanadskom Mont-Sainte-Anne s piatym mužským víťazom v piatich kolách, dominujúcim výkonom v žien a novým lídrom v juniori. MSA sa ukázala byť najnáročnejšou cestou roka, s Gee Athertonom, Stevie Smithom, Brookom MacDonaldom a Gregom Minnaarom, ktorí majú počas tréningu veľké pády.

2014 prehliadka Svetového pohára v zjazde # 5

Po dlhej prestávke v rozvrhu, aby sa jazdci mohli vrátiť domov pre svoje národné majstrovstvá, Svetový pohár v downhill sa vracia do druhej polovice sezóny. Tento víkendový pretek sa koná v Mont-Sainte-Anne v Kanade. MSA je na okruhu Svetového pohára od roku 1991 a má zmes vysokorýchlostných otvorených polí, technických drevených sekcií, skalných záhrad a veľkých skokov.

2014 prehliadka Svetového pohára v zjazde # 6

Mont-Sainte-Anne má pocit, že sa to stalo len včera, ale pretekári Svetového pohára sa už vydali na juh do Windhamu, len takmer 100 kilometrov od New Yorku vo vidieckom štáte New York. Trať bola zničená povodňami v roku 2011 a musela byť prestavaná miestnou komunitou. Jej ľudia sú zjavne hrdí na to, že k nim pristúpili.

2014 Downhill World Cup # 6: Ratboy to znova!

Nádeje na sedem rôznych víťazov v siedmich kolách sú dobre a skutočne skončené, ale my britskí fanúšikovia sa zaobchádza s niečím lepším. Josh Bryceland, ktorý vyhral svetové poháre s Steveom Peatom, aby s ním oslavoval, sa cíti ako scéna z filmu Sprung! Windhamov krátky cyklus sa ukázal byť skvelou pretekárskou dráhou a vytvoril najťažšie preteky, ktoré sme videli celý rok.